Ranking Top5 największych ras psów na świecie.

Znasz, może kogoś, kto posiada, dużego psa? A może na ulicy widziałeś psa giganta? Tak? Zainteresował Cię ten temat? Chcesz poznać największe psy na świecie? Nie ma, takiego problemu ów ranking pokaże, Ci największe rasy psów na świecie.

Ranking największych psów na świecie.

Nasza lista została, opisana w sposób prosty do zrozumienia dane te są, oparte na faktach na rok 2022 a 2023. Ranking top5 największych ras psów wskazuje na bardzo wysokie psy na całym świecie, które osiągają niebotyczne wielkości.

Miejsce 5. Mastiff neapolitański

Ta rasa psa z gatunku Mastiffa nie jest w Polsce tak bardzo popularna i znana. Jednak może się pokazać ze swoimi wielkimi rozmiarami. Mastiff neapolitański jest, jednym z największych psów na świecie a osiąga, on w kłębie od 63 do 73 Cm a jego waga waha się w granicy od 60 do 70 kilogramów. Mastiff neapolitański jest o wiele bardziej stonowany i spokojniejszy od mastiffa tybetański.

Miejsce 4. Mastiff tybetański.

Kolejna rasa psów z gatunku Mastiffa, tylko ta rasa jest mniej spokojna i najczęściej służy do pilnowania posesji, ale i owiec przed różnymi zagrożeniami. Mastiff tybetański jest ciut bardziej nachalny i nieobliczalny niż mastiff neapolitański. Jednak w tym rankingu interesuje nas jego wysokość. Mastiff tybetański osiąga, w kłębie od 65 do nawet 75 Cm a jego waha, oscyluje w 65 do maksymalnie 75 kilogramów.

Miejsce 3. Owczarek kaukaski.

Jest to rasa psów z owczarkowatych jeden z największych psów tych ras. Jeśli chodzi o owczarki, to odróżniamy wiele ich rodzajów, jak np. owczarek szkocki. Jeśli chodzi o owczarka kaukaskiego, to on jest dość agresywny, ale i stonowany. Pies ten posiada dużą cierpliwość i swoim opiekunom nic nie zrobi. Choć, gdy ktoś wkurzy, tego psa to ma, nie lada problem. Owczarek kaukaski osiąga w kłębie od 72 do 75 Cm a jego waga to 65 a 80 kilogramów.

Miejsce 2. Bernardyn

Jest to pies raczej do stróżowania i patrolowania i pilnowania stad. Jednak też i możemy spotkać go w domach na kanapie. Jest to naprawdę duży pies, ale inteligentny. Często służy również jako ratownik przy kąpieliskach. Jego wielkość w kłębie liczy od 75 do nawet i 90 Cm a jego waga waha się w granicy od 65 do 80 kilogramów.

Miejsce 1. Kangal

Urodzony stróż, który w Polsce jest bardzo rzadko spotykany, ale ta rasa psów pełni zazwyczaj rolę stróża. Jest bardzo czujny, ale i spokojny, choć kiedy trzeba, pokaże, swoją agresję. Pies ten sam w sobie przypomina wielkiego agresywnego psa, dlatego też i spełnia funkcję stróża. Jego wzrost waha, się od 84 do 91 Cm jego waga natomiast oscyluje, w granicy 50 do 70 kilogramów.