Zaawansowane urządzenia dla lecznicy weterynaryjnej

Odpowiednie wyposażenie lecznicy weterynaryjnej może w praktyce bardzo zmniejszyć czas potrzebny do diagnozy schorzeń, a także może pozwolić na pewniejsze i dokładniejsze diagnozowanie nawet bardziej skomplikowanych przypadków. Nie każdy gabinet weterynaryjny chce posiadać takie wyposażenie na własny użytek, w rzeczywistości jednak jest to spora inwestycja na przyszłość. Gabinet staje się bowiem bardziej prestiżowy, diagnostyka pełniejsza, a dodatkowo nie trzeba opłacać badań w żadnym laboratorium zewnętrznym.

Automatyczne weterynaryjne analizatory hematologiczne

Wyposażenie lecznicy weterynaryjnej to chociażby urządzenia, dzięki którym możliwa będzie do wykonania morfologia krwi. Analizatory z możliwością oznaczania retikulocytów można znaleźć chociażby na stronie https://weterynaria.cormay.com/. Zaawansowany analizator pozwala w praktyce na oznaczenie aż 34 różnych parametrów krwi badanego zwierzęcia, co przyczynia się do szybszego wykrycia problemu zdrowotnego jak i do wdrożenia odpowiedniej terapii. W urządzeniu zaprogramowanych jest aż 13 różnych gatunków zwierząt, a 3 dodatkowe są możliwe do zdefiniowania przez użytkownika w trakcie pracy. Urządzenie posiada duży ekran dotykowy oraz możliwość bezpośredniego druku wyników badań. Badania laboratoryjne dla zwierząt mogą być wykonywane dzięki takiemu urządzeniu, a także dzięki odpowiednim odczynnikom dobranym do konkretnego analizatora. Urządzenie można też zakupić w wersji prostszej z mniejszą ilością funkcji.

Przenośny analizator do badania próbek moczu

Badanie moczu to kolejne badanie z tych najczęściej przeprowadzanych podczas diagnostyki zdrowia zwierzęcia. Przenośne analizatory są bardzo wygodne i poręczne w użyciu- ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że mogą być w prosty sposób wykorzystywane na co dzień. Istnieje możliwość jednoczesnego oznaczenia 10 różnych parametrów moczu. Między innymi jest to badanie glukozy, poziomu leukocytów, azotanów, poziomu ph czy też oznaczenie ciężaru właściwego. Alternatywnie, możliwe jest wykonywanie badań w wersji podstawowej, ograniczonej do analizy mikroalbuminy oraz kreatyniny. Po umieszczeniu próbki w analizatorze można uzyskać pożądany wynik już po 60 sekundach- jest to więc urządzenie bardzo szybkie. Dotykowy ekran podnosi komfort użytkowania analizatora. Posiadając taki sprzęt można mieć we własnej lecznicy niewielkie laboratorium, które naprawdę przydaje się podczas codziennej pracy ze zwierzętami. Wykonywane badania moczu mogą mieć też charakter rutynowy i stanowić część profilaktyki prozdrowotnej zwierzęcia.