6 najbardziej uroczych ras psów — Top 6.

Każdy poszukujący czworonoga szuka, w nim przyjaciela na całe życie patrzy, na jego charakter i zapotrzebowania, ale też wiele osób zastanawia się, jakie są urocze rasy psów, teraz zostaną one wymienione w rankingu Top 6 najbardziej uroczych ras psów na świecie. Jesteś ciekaw, jakie są to rasy? Przeczytaj ów artykuł.

Miejsce 6. Dalmatyńczyk.

Dalmatyńczyk ma krótką lśniącą, ale i zarazem twardą sierść. Można stwierdzić, że owy piesek jest biały w czarne równe cętki. Cętki powinny być wszystkie podobnej wielkości, ale nie zlewają, się ze sobą to jest, właśnie fascynujące w tej rasie psów. Jest to pies aktywny, który wymaga właściciela, który lubi częste i długie spacery, bądź wysiłek fizyczny. Pies jest trudny w ułożeniu, ale z cierpliwością i dużą ilością nauki pies wreszcie ustosunkuje się do człowieka.

Miejsce 5. Golden retriever

Owa rasa psów ma sierść w odcieniu kremowym, ale też zdarzają się psy z tej rasy z kolorystyką złotą. Jego sierść jest zarówno falista jak i też gęsta. Golden retriever ma mocno owłosiony ogon też i uda, a także klatkę piersiową. Pies jest, bardzo łagodny nadaję, się do domu z dziećmi, ale nie nadaje się na stróża owego domu. Jest przyjazny nawet do ludzi obcych, których jeszcze nie widział. Pies szybko uczy się nowych komend i jest bardzo aktywny wszędzie go pełno.

Miejsce 4. Owczarek kaukaski.

Rasa owczarkowata, lecz owa ta rasa jest ogromna i potężnie zbudowana. Jego sierść jest gruba i prosta i można tak powiedzieć, że często odstająca. Owa rasa owczarka ma bardzo mocno porośnięty ogon i uda. Akurat ten pies ma skłonności do agresji, dlatego nie poleca się go przy małych dzieciach, które mogą mu grać na nerwach. Pies ten, jednak idealnie się sprawdza jako stróż posesji a też i potrafi przywiązać się do swojej rodziny.

Miejsce 3. Border Collie

Uznawany za najładniejszą rasę psów, a też najbardziej inteligentom pies bardzo, ale to bardzo szybko uczy, się nowych wymyślnych komend szybko przywiązuje, się do rodziny, a jego sierść jest długa i miękka najczęściej posiada on dwu kolorową sierść czarną i białą. Pies jest łagodny, dlatego też nie zda roli jako pies obronny, ale chętnie zaopiekuje się dzieckiem swojej rodziny, przez jego nastawiony pozytywnie charakter sprawdzi się jako dobry towarzysz całej rodziny z dzieckiem. Pies jest aktywny, więc poleca się go do domów z ogródkiem, bądź osób, które mają dużo czasu na wychodzenie i spędzanie czasu z nim fizycznym.

Miejsce 2. Cocker-spaniel angielski

Owa rasa lubi być uparta i uwielbia szczekać na byle co. Pies ma, krótką sierść na tułowiu reszta ciała jest, pokryta długą falowaną sierścią. Cocker-spaniel nie nadaje się jako stróż, ponieważ jest on łagodny, nauczenie go podstawowych sztuczek wymaga od właściciela zaangażowania i wytrwałości, ponieważ ta rasa psów nie lubi się słuchać i bywa mocno uparta.

Miejsce 1. Welsh Corgi Pembroke

To pies o krótkich nóżkach ma porostom sierść o średniej długości. Ze względu na swój bujny i gęsty podszerstek ten pies traci bardzo dużo włosów podczas okresu linienia. Owa rasa jest dość inteligenta i łagodna, dlatego właściciel nie będzie musiał tracić dużo czasu na naukę owego psa. Pies nadaje się do bloku, ale potrzebuje też średniej ilości wysiłku fizycznego.

Zostały przedstawione tutaj w tym artykule 6 ras psów, które mają swój urokliwy wygląd, niektóre z nich są, łagodne inne przejawiają, agresję. Jedne nadają się dla rodzin z dziećmi drugie nie. Pamiętaj, żeby kierować się sercem, a nie wzrokiem wybierając swojego przyjaciela o czterech łapach, ale warto, jednak wiedzieć jakie psy są najbardziej urokliwe, dlatego też powstała owa lista!

1 thought on “6 najbardziej uroczych ras psów — Top 6.

  1. Golden retriever to mój ulubieniec. Być może przez filmy, których jest głównych bohaterem, kiedy w scenariuszu pojawia się pies.

Comments are closed.