Ile kosztuje utrzymanie psa?

Każdy, kto chciałby wziąć do swojego domu psa. Zanim jednak zdecyduje, się na owego przyjaciela na długie lata musi, zobaczyć czy starczy mu pieniędzy na utrzymanie tego pieska. Niestety, podejście dość często spotykane, „jakoś to będzie” to złe i to bardzo złe podejście właściciela, warto, jednak zapoznać się z owymi kosztami, utrzymania psa, dokładne utrzymania psa i zanim weźmie się go, żeby dać mu nowy dom i zadbać o niego czy w ogóle stać nas na owego przyjaciela. Ten artykuł został stworzony, właśnie po to, by, opisać ile, kosztuje dokładne utrzymanie owego psa, a też czy jest to na nasz portfel możliwe.

Koszt utrzymania — wyżywienie pupila

Jest to duży, ale zarazem oczywisty koszt niezbędny, ponieważ pies też musi jeść jak człowiek. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takiego psa trzeba dobrze karmić z dobrymi produktami, a nie tylko karmą morką najgorszej jakości. Wiele czynników wpływa na pożywienie owego psa między innymi:

– Czy ma uczulenie na zboża, czy na coś innego.

– Jaką dietę musi stosować.

– Duże znaczenie ma wielkość owego psa.

– Zdrowie owego pupila

Te fakty mogą wpłynąć na droższą karmę, która w późniejszym czasie może okazać się za droga, więc warto pierw zapoznać się z owymi cenami karm i zapoznać się z dietą psa, którego chcemy wziąć i co może jeść.

Koszt utrzymania — podróż do weterynarza

Podróż do weterynarza nie jest, wtedy kiedy pies się źle poczuł, czy coś mu dolega, ale często trzeba robić badania profilaktyczne, a też szczepienia, ceny owych weterynarzy są różne od 15 złotych nawet do 1000 złotych za wizytę. Wszystko wpływa na cenę, a przede wszystkim, co trzeba zrobić i jaki jest powód odwiedzin człowieka z psem u weterynarza, to jest jeden z największych wydatków dla opiekunów. Co wpływa dodatkowo na podróż do weterynarza?:

– Szczepienia

– Odrobaczenia

– Profilaktyka

– Badania kontrolne

– Pielęgnacja

To są podstawowe wizyty u weterynarza, gdzie może nawet dojść do kwoty przewyższającej 1000 złotych w miesiącu.

Koszt utrzymania — Akcesoria i zabawki dla psa

Kolejnym kosztem jest kupienie tak zwanej wyprawki, w której znajdziemy takie rzeczy jak:

– Obroża/szelki.

– Smycz.

– Spanie.

– Szampon.

– Szczotki.

– Kaganiec.

– Ubranka.

– Zabawki.

– Miski.

I wiele więcej akcesoriów gdzie jednak swoje to kosztuje, a trzeba, liczyć się z tym, że szczeniak wyrośnie z szelek/obroży czy z kagańca, albo po prostu się coś popsuje i trzeba znów kupować, to jest drugi najdroższy wydatek, ale często starcza on na najdłużej, ale jego koszt to od 100 złotych do nawet 600 złotych.

Koszt utrzymania — Nauka szkolenia i tym podobne

Często jednak nie mamy na tyle czasu, by, uczyć psa od małego wszystkiego, co chcemy, ponieważ trwa, to naprawdę długo jak zaczynamy, dopiero przygodę z opieką nad psem, dlatego też warto, wynająć kogoś, kto się na tym zna, ale nie zawsze to robimy, bo możemy, psa wszystkiego samemu nauczyć o ile posiadamy, na to czas, a jeżeli nie to jest najdroższy koszt, ponieważ może to kosztować od 1000 złotych wzwyż.

1 thought on “Ile kosztuje utrzymanie psa?

  1. Nie ma tragedii. Są zwierzęta, które wymagają większych inwestycji, a radość z posiadania pieska nieporównywalnie większa.

Comments are closed.