Czy wiesz jak prawidłowo psu obciąć pazury?

Najlepiej przyzwyczaić psa już do obcinania pazurów, wtedy w przyszłości będzie Ci łatwiej mu to robić, warto też przyzwyczaić psa od małego do zabiegów pielęgnacyjnych, by później nie mieć z tym dużego problemu i robić swojemu psu stresu. Czy obcinanie psu pazurów jest skomplikowane, jeśli robimy to sami w domu?

Obcinanie pazurów psa

Większość psów sama sobie spiłowuje pazurki, ale dotyczy to zwłaszcza szczeniaka, który jednak dużo biega i się bawi, dlatego on sam sobie tak zwanie obcina paznokcie, ale już dorosły pies, który nie biega, za dużo musi, dostać pomoc od swojego właściciela.

Pazurki obcina się pieskowi, wówczas gdy nie ma jeszcze dostatecznie długich, ze względu na to, że wtedy jeszcze go to nie boli i może swobodnie chodzić, jak i biegać. Znakiem charakterystycznym, kiedy trzeba obciąć paznokcie u psa to wyraźne stukanie paznokciami po podłodze w domu. Nie wolno dopuścić do zbyt dużych pazurów u psa, ze względu na to, że go to boli, gdy wbijają mu się w łapki i jest to niewygodne.

Jaka jest cena za obcinaczki do paznokci?

Pamiętaj, jednak by zanim zaczniesz, się tym zajmować co kilka tygodni warto, kupić profesjonalne obcinaczki zakrzywiane używa, się przy kotach, a też małych psów, które mają delikatne pazurki. Średnie i te większe rasy psów mają mocno twarde pazury, więc te obcinaczki mogą nie dać sobie, wówczas rady. Takie obcinaczki dostaniesz już od 8 do 40 złotych w zależności, jakie mają udogodnienia i jakiej są jakości.

Przy tych większych psach warto już zainwestować w tak zwaną gilotynę, która jej cena waha się do 15 do 30 złotych. Klasyczne obcinaczki kosztują do 50 złotych. Jeżeli nie czujesz się w tej kwestii zbyt pewnie i boisz się, że zrobisz, psu krzywdę możesz, udać się do weterynarza, który zrobi, to za Ciebie a jego koszt wyniesie, od 10 do 15 złotych.

Nie wspomniałem jeszcze, ale istnieje, jeszcze jeden sposób a jest, nim elektryczny pilnik, nie jest on używany dla kotów, ale coraz częściej na zakup decydują się opiekunowie psów, którzy chcą ułatwić sobie ową pracę z obcinanie paznokci u swojego przyjaciela. Pilnik elektryczny kosztuje od 50 do 150 złotych, choć można też trafić za oferty, które kosztują, aż 250 złotych.

Do tego jest też polecane posiadać w domu puder do hamowania krwawienia, jednak wtedy gdy obcinasz, psu paznokcie dojdzie, do lekkiego krwawienia, a nawet i dużego, dlatego, że obcinając, psu paznokcie kaleczymy, go, a wówczas leci krew. Taki puder do hamowania krwi kosztuje do 30 złotych za 30 gramów.