Alergia na psa — przyczyny objawy i leczenie

W owych czasach nie tylko ludzie muszą sobie radzić z różnymi alergiami. Coraz częściej zaczyna się ona też pojawiać u psów. Warto pamiętać, iż alergia u psa jest to choroba nieuleczalna, jedynie co można zrobić to załagodzić jej objawy poprzez odpowiedni dobór leków, a też można ją obniżyć przy odpowiedniej dobranej diecie. W tym artykule dowiesz, się czym jest, alergia, jakie są jej rodzaje, a też jak się objawia i w jaki sposób można ją załagodzić.

Co to jest alergia u psa?

Alergia u naszego pupila polega, na nadmiernej i nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego może, na to mieć pływ środowiskowych substancjach a też na pobudzeniu limfocytów. W wyniku kolejnego spotkania z tym owym alergenem dojdzie do reakcji zapalnej. Stan zapalny jest owym wynikiem uwolnienia się różnorodnych substancji chemicznych, które są odpowiedzialne za wystąpienie takich o to objawów alergii.

Alergia u psa i znane nam rodzaje.

Owe alergie u psa możemy rozdzielić na parę kategorii grupowych, które są nam dość dobrze znane. Poniżej znajdziesz właśnie taką listę znanych nam rodzajów alergii u psa.

– Alergia pokarmowa.

– Hipoalergiczna alergia.

– Atopowe zapalenie skóry inaczej atopia.

– Alergia na pchły. Tak dobrze czytasz, pies może, mieć alergie na pchły.

– Alergia na pszenicę.

– Alergia na zboża.

Kiedy możemy dostrzec alergie u psów?

Alergie możemy odkryć praktycznie zawsze, ale najczęściej wychodzi to u psa w wieku szczenięcym a dokładnie między 1 a 3 rokiem jego życia, ale nie ma to dużej reguły, ponieważ gdy bierzemy psa ze schroniska, który może, mieć nawet 8 lat odkryjemy, u niego alergie, jeśli na coś on posiada.

Diagnostyka alergii.

Dość często przy podejrzeniu alergii u psa możemy zrobić testy śródskórne, które dokładnie nam wykażą czynnik za to odpowiedzialny. Przy zrobieniu owych testów wykaże nam reakcje fałszywe i dodatnie i fałszywo ujemne, wtedy poznamy, na co pies ma, uczulenie/alergie i odkryjemy jaki czynnik jest za to odpowiedzialny.

Leczenie psa z alergii

Niestety nie wyleczymy już nigdy naszego psiaka z owej alergii, ale możemy zapobiec jego rozwojowi, ale nigdy nie możemy, przewidzieć jak zwierzę zareaguje, na różne rodzaje terapii. Tutaj jest bardzo ważna współpraca z weterynarzem, który wie jakie metody leczenia stosować i jaką odpowiednią metodę dobrać na podstawie wszystkich wyników i na metodę prób i błędów. Pies może zareagować dobrze na jedną terapię i można się jej trzymać, a jednak może na nią źle zareagować i będzie trzeba szukać kolejnego rozwiązania u weterynarza.